150 néző

Félidő : 1 - 1 Helyszín : Budafok , Promontor u. Végeredmény : 1 - 1

A 23. forduló Voyage SE – III. Kerület TUE UPE hivatalos jegyzőkönyvje

TÍZ NAP ALATT

kétszer találkoztunk a Kerület csapatával. Mindkét alkalommal döntetlen eredményt értünk el ellenük. Mint ismeretes a Budapest Kupában 3 - 3 lett , és a mai napon is eldönteteln lett az eredmény csak épp kevesebb gólókkal. A nagymultú ( több éven keresztül NB III. ) csapatot sikerült kétszer is igencsak meglepni. Nagyon jó úton haladunk a nemes célok elére érdekében.

Szerdán a Budapest kupában is megcsillogtathatjuk az erényeinket , hiszen egységes , tudatos játékot tudunk a pályára vinni.

Most pedig a meccsről :

PERCRŐL - PERCRE

1. perc : A hazai csapat kezdtett

4. perc : Visegrádit felvágják. A szabadrúgást kitettük oldalra , de a beadás a kapu mögé került.

6. perc : A vendégeink 15 számú játékosa Podolski  beadás helyett a jobb alsó felé rúgta el a labdát az alapvonaltól 5 méterre, de Nagy kapusunkat nem sikerült becsapnia.

8. perc : Újból a Kerület kerül helyzetbe Horváth révén , de lövése a jobb kapuf tövétől 2 méterre hagyje el a játékteret.

9. perc:   Paholics egy cselsorozatot követően a 16-oson belülre jutott, ahol az ellenfél védője hátulról gólhelyzetben buktatta.
Farkas Mátyás játékvezető nagyvonalúan továbbot intett, amire a III. Kerület
szurkolói is felszisszentek.
Megjegyzendő érdekességképpen, hogy ugyanez a játékvezető a 2009/2010-es szezonban a Voyage-III.kerület mérkőzés 7. percében egy hasonló szituációt a Voyage ellen habozás nélkül piros lappal jutalmazott.
A mostani eset mérkőzést befolyásoló hiba volt a játékvezető részéről, és
hasonló ítéletekben sajnos volt még részünk a mérkőzés hátralevő részében.

10. perc : Dollner megugrik a jobb oldalon , faképnél hagyva mindenkit , de a rafináltnak tűnő beadása a felső lécen gurult végig.

15. perc : Eke huszonötméterről ereszt el egy bombát de a Kerület kapusa a helyén volt.

18. perc : Csábi - Szabó összjáték után a tizenhatoson belűl ellőtt labdát , a kapusunk magabiztosan fogta.

21. perc : Virok egy felszabadításból a saját térfléről megindulva meg sem áll a kapuig, és belövi a vezető gólunkat.

1 - 0

23. perc :  Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek , mert a Kerület egy balodali óriási bedobásból , némi kavarodás után , az ötösön belűl  lecsorgó labdát Böde passzintja a kapunkba.

1 - 1

25. perctől a 40. percig óriási harcok voltak , úgy a középpályán mint mindkettő kapu előtt.

43. perc : Dollinger Virokra játsza a labdát . Hárman szorongatják a tizenhatos előtt , de mégis el tudta kapu felé rúgni a labdát. Elég véleményes volt az eset , de nem lett belőle semmi.

49. perc : Szabó a szabadon álló Horváth elé tálal , de a Kerület játékosa által ellőtt labdaját még most is keressük.

52. perc : Horvát újból akcióban. Csatári mellett el tud menni a kapu felé de Nagy újból a helyzet magaslatán a kapunkban.

80. perc : Innentől kezdve újból helyzetek is alakultak  a kapuk előtt a középpályán történő csatározások után.

85. perc : Seyadali 16 méterre a kaputól a nem igazán jól eltalált labdáját, a kapus majdnem bevédte, de szerencséje volt mert épphogy csak de szögletre tudta tolni a játékszert.

86. perc : Nyomás alatt a Kerület védelme. A kiugró csatárunkat a Kerület kapusa elgázolta, és ismét néma maradt a játékvezetői síp.

88. perc : Pálvölgyi hosszú eltiltás utáni visszatérésének kárát Dollinger látta, miután a védő őt brutálisan buktatta a 16-os és az oldalvonal között Baghy asszisztens szeme előtt. A Kerület játékosa már
éppen indult az öltöző felé, ám végül velünk együtt meglepődve tapasztalhatta, hogy a belépője összesen egy szabadrúgást ért és nemhogy a piros de még a sárga lap sem villant.

89. perc : Jobb oldali Kerületi szöglettel fejeződik be a meccs, mert a berúgott labdát Nagy a mezőnybe öklözi.

VÉGEREDMÉNY : VOYAGE SE  1 - 1  III. Keületi TUE UPE

EDZŐI NYILATKOZAT A KERÜLET ELLENI MÉRKŐZÉS UTÁN

Bajnóczi Tamás :

A Kerület a rutin és a fiatalok lendületének egyvelegét viszi pályára. Saját nevelésű játékosai akár évek óta együtt játszhatnak, ez kétségtelenül előnyt jelent a számukra. Zömében képzett és nagyon gyors srácokból áll a gárda, jelen formájukban a bajnokság egyik legerősebb csapatát alkotják.

Úgy kalkuláltam, hogy a Budapest Kupa elődöntőjében tapasztaltakhoz hasonlóan ezen a szombaton is igyekeznek majd gyorsan eldönteni a mérkőzést, így ezt szem előtt tartva léptünk pályára. Sikerült a tétnek megfelelően koncentráltan futballoznunk kilencven percen keresztül, ennek eredménye a kontrából szerzett gólunk illetve további két olyan gólhelyzet, ahol semleges vélemények szerint is tizenegyes rúgásnak kellett volna következnie. Ezek mellett már-már természetes, hogy mi kaptunk három sárga lapot, úgy hogy szinte fault nélkül játszottuk végig a meccset. Meglehetősen frusztráló ilyen játékvezetői felfogás mellett futballozni, ezért összességében jónak értékelem a teljesítményünket. Egyre érettebb a játékunk, készen állunk a szerdai folytatásra.